Lineup 2022

Freitag

  • 16:30 Bright Pattern

    KB
    Rock
  • 17:30 O'Reilly

    WB
    Folkrock
  • 17:30 Salome Fur

    GB
    Reggae
  • 18:00 Marian Redhox

    KB
    Akustikrock
  • 19:00 FORCODER

    GB
    Synthpop
  • 19:00 TBM3

    WB
    Folkrock
  • 19:30 Dirty Red Bandanas

    KB
    Indiepop
  • 20:30 Fliegende Haie

    GB
    Urban Pop
  • 20:30 Philomenas Tailor

    WB
    Indiefolk
  • 21:00 Elena Rud

    KB
    Indiepop
  • 22:00 Figur Lemur

    GB
    Elektro

Samstag

  • 15:00 Skratchwork

    KB
    Indierock
  • 16:00 Wintermay

    GB
    Metal
  • 16:00 Wrong Snakes

    WB
    Southern Folk
  • 16:30 emilk

    KB
    Hip Hop
  • 17:30 Bloodline

    GB
    Metal
  • 17:30 Naggerd

    WB
    Akustikrock
  • 18:00 Compared To The Universe

    KB
    Funkrock
  • 19:00 Doll Circus

    GB
    Rock
  • 19:00 Walther, angenehm.

    WB
    Psychedelic Pop
  • 19:30 Days nʼ Decades

    KB
    Alternative Rock
  • 20:30 Kalaska

    GB
    Alternative
  • 20:30 Poetry Slam

    WB
  • 21:00 Oakhands

    KB
    Hardcore
  • 21:30 Der Sendlinger Tor

    WB
    Filmvorführung
  • 22:00 Lienne

    GB
    RʼnʼB

Sonntag

  • 10:30 The Big Band Theory

    KB
    Funk
  • 12:30 Big Band OvTG

    WB
    Big Band
  • 12:30 The Deed

    KB
    Rockabily
  • 13:30 Falschgeld

    GB
    Rock
  • 14:00 Daniel Scholz Organ 4

    WB
    Jazz
  • 14:00 Under Attic

    KB
    Bluesrock
  • 15:00 Schokoband

    GB
    Reggae
  • 15:30 Holylight

    KB
    Indierock
  • 15:30 Jackson Blue

    WB
    Blues
  • 16:30 Dichter

    GB
    Hip Hop
  • 17:00 So Soon

    KB
    Indiepop
  • 17:00 Tina Menger and her Street Food Market Orchestra

    WB
    Soul
  • 18:00 HYPERVYPER

    GB
    Funk
  • 18:30 Jakarta Blues Band

    WB
    Jazz
  • 18:30 Moon Mates

    KB
    Indiepop
  • 19:30 Waseem & Momo Novus

    GB
    Hip Hop
  • 20:00 Please Madame

    KB
    Indierock
  • 20:00 Talkbox

    WB
    Jazzpop
  • 21:00 Brew Berrymore

    GB
    Rock